Все про булінг

Дата: 12.02.2019 09:30

1. Які дії можна кваліфікувати як булінг?
Булінг – це насильство.
Штовхання, підніжки, ляпаси, принизливі жарти, поширення образливих чуток, приниження в соціальних мережах – все, що може завдати шкоди фізичному або психічному здоров'ю дитини.

Відділ «Дубровицьке бюро правової допомоги»
Сарненського МЦ з надання БВПД

вул.Воробинська,9, м.Дубровиця (2-00-06)

2. Як розпізнати булінг?
Ознаками булінгу є:
систематичність (повторюваність);
- наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі;
фізична шкодастан тривогинебажання іти в школусоціальна ізоляція дитини.
3. Яка відповідальність передбачена за булінг?
Штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи від 20 до 40 годин.
4. Хто є відповідальним за вчинення булінгу?
Якщо дитині від 14 до 16 років – відповідатимуть її батьки або особи, що їх заміняють. Особиста відповідальність дитини наступає з 16 років.
Вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення – штраф від 1700 до 3400 грн або громадські роботи від 40 до 60 годин.
5. Чи несуть відповідальність вчителі, або директор школи?
Так, за неповідомлення поліції про відомі випадки цькування серед учнів, до директора буде застосоване покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн абовиправних робіт до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.
6. Що робити, якщо дитина стала жертвою булінгу?
Подайте заяву директору школи про випадки цькування щодо Вашої дитини.Поясніть дитині, до кого вона може звернутися за допомогою у разі цькування (вчителі, керівництво школи, психолог, старші учні, батьки інших дітей).
Якщо вирішити ситуацію з булінгом на рівні школи не вдається – зверніться в поліцію. Поліція складає протокол про вчинення адміністративного правопорушення. Справа передається до суду і розглядається протягом 15 днів. Суд призначає вид і розмір покарання.
7. Як довести, що булінг мав місце?
Доказами у справах про факти цькування можуть бути:
пояснення сторін; висновки експертів; зіпсовані речі; письмові документи, листування (переписка в соціальних мережах); відео-матеріали, тощо.
8. Де отримати додаткову інформацію, допомогу?
Правова допомога: Єдиний контакт-центр безоплатної правової допомоги - 0 800 213 103. Важливо: діти мають право безоплатно отримати послуги адвоката системи БПД.
Психологічна допомога: Національна дитяча «гаряча лінія» для дітей та батьків з питань захисту прав дітей - 116-111.
9. Якщо батьки завдали фізичної шкоди вчителю, чи вважається це булінгом?
Ні, це не булінг. За такі дії батьки можуть нести відповідальність відповідно до Кримінального кодексу України (в разі побиття, умисних тілесних ушкоджень).
10. Чи багато людей стикаються з булінгом?
Напевне кожен стикався у своєму житті із явищем булінгу, як агресор, потерпілий або спостерігач.
Важливо не просто долати та протидіяти цьому явищу, але і допомагати найвразливішим.
Відділ «Дубровицьке бюро правової допомоги»
Сарненського МЦ з надання БВПД
вул.Воробинська,9, м.Дубровиця (2-00-06)