Висоцька громада
Дубровицький район, Рівненська область

Його ім’я – підступний СНІД!

Кожному від народження надається найцінніший дар – життя. І найдорожче, що є в житті – це здоров’я. Але,  як це не дивно, люди дуже легковажно можуть ставитися до здоров’я, особливо молодь. Не вміють його берегти і вести здоровий спосіб життя. Його не купити в аптеці. І поки воно є, його не помічаєш, ним не переймаєшся. На жаль, часто починаєш цінувати тільки тоді, коли втрачаєш. Тоді й переосмислюєш життєві цінності.
         1 грудня – Всесвітній день боротьби з ВІЛ\СНІДом. Проблема ВІЛ\СНІДу, яка з’явилася в кінці ХХ ст., переросла в епідемію та загрожує всьому людству. ВІЛ–інфекція ніби перевіряє нас усіх на стійкість, людяність, виваженість, моральність, мудрість. І, в першу чергу, відповідальність.
         Часто ВІЛ\СНІД називають чумою ХХ століття. Але навіть епідемії чуми, хоч і залишали страшні спогади у численних історичних хроніках, та ніколи не забирали життя абсолютно усіх уражених нею. Ті епідемії були жахливі, спустошливі, але все ж залишали після себе не тільки мертвих, але й живих. Одна з незмінних істин ВІЛ-інфекції  полягає в тому, що людина дізнається про свою позитивність на неї раз і назавжди.
         ВІЛ-інфікований… Це діагноз, страшний вирок. І ті, кому оголошено цей вирок житимуть в очікуванні смерті.
         Не залишились байдужими до цієї драматичної загальнолюдської проблеми і учні Людинської школи. Школярі приєдналися до Всесвітнього антиснідівського руху і провели загальношкільну акцію «Червона стрічка». Лідери учнівського самоврядування підготували для школярівповідомлення про історію виникнення хвороби, пояснили, у чому різниця між ВІЛ-інфекцією та СНІДом, розповіли про симптоми захворювання та шляхи зараження.  Також дівчатка розказали про трагічні життєві історії відомих людей, які були уражені цією хворобою. Кожен клас мав можливість розглянути  інформаційні буклети, а всі учні та вчителі школи долучилися до акції «Червону стрічку носять небайдужі».
    Соціальним педагогом школи організовано   флешмоб «Ми проти СНІДу!». Своїми діями учні продемонстрували, що приєднуються до боротьби проти СНІДу.
         Страшно подумати, що буде з нами, якщо статистичні дані щороку збільшуватимуться, а не навпаки. Тому, сьогодні, дуже важливо пам’ятати поради лікаря, батьків, вчителів, як потрібно уберегтися від СНІДу. Пам’ятати про це потрібно не тільки напередодні Міжнародного дня боротьби зі СНІДом, але й кожного дня.
         Будьте пильними, розбірливими. Пам’ятайте про наслідки. Пам’ятайте про тих, хто буде вашими спадкоємцями, хто продовжуватиме рід людський.
Ольга Ткачук,
 соціальний педагог Людинської ЗОШ

 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


« повернутися до списку новин