День Перемоги

Дата: 10.05.2018 10:18

Фото без описуВже стільки літ і стільки зим,
Як відгримів той бій кривавий,
Вони ж ще там, на полі слави,
Уклін їм, мертвим і живим!

Спасибі вам, сивоголові,
Вітчизни-матері сини!
Немає правди у війни,
Вона лиш в мирі та любові!

Зупинись, прислухайся на мить —
Кричать з вогню і мати, і дитина,
Хай буде мир, хай більше не горить
У пеклі війн твоє життя, людино!Фото без опису

Щороку в травні ми відзначаємо День Перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війни 1941-1945 рр. Не щезне з пам’яті людської, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога над фашистами. Можна по-різному ставитися: до Великої Вітчизняної війни, по-різному її називати, але хіба можна забути тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для щастя інших.Фото без опису

За інформацією Григорія Васильовича Яцути, головного зберігача музейних фондів,  участь  у Другій Світовій війні приймали дуже багато височан:

• у боротьбі з фашистськими окупантами на фронтах у складі частин Червоної Армії СРСР 286 чол.;
  • у складі партизанських загонів і з’єднань – 15 чол.;
  • працювали в тилу – 52 чол.;
  • мали відношення до формувань ОУН-УПА – 147 чол.;
  • вивезено до Німеччини на каторжні роботи 480 чол.

Під час цієї страшної війни загинуло 2065 чоловік, серед яких були і євреї та поляки.

Було спалено хутори Прасодовка, Гончариха, Хилін, 64 житлові будинки у Висоцьку, лікарню, школу та інші громадські будівлі, мости на дорозі до Висоцька.

Фото без описуСвяткування Дня Перемоги розпочалося походом колоною жителів села до Братського кладовища. З вітальними словами виступали сільський голова, Гура Людмила ФФото без описуедорівна, заступник сільського голови, Самко Сергій Іванович, дитина війни, Нагорна Тетяна Іовівна. Мітинг-реквієм присвятили учні Висоцької ЗОШ І-ІІІ ступенів під керівництвом Макаревич Ірини Володимирівни.

Настоятель Висоцької  Свято-Успенської церкви, отець Андрій, відправив молебень над загиблими солдатами.

Також відбулося покладання квітів та вінків на Братське кладовище.

Дуже приємно, що родичі Фічені Івана Миколайовича розшукали  де він похований та подолали сотні кілометрів, щоб поклонитися його  могилі у цей святковий день.

Продовженням святкової програми був концерт, присвячений Дню перемоги у Висоцькому СБК.

Фото без опису    Фото без опису  Фото без опису

Фото без опису  Фото без опису  Фото без опису